Ведення вагітності в амбулаторних умовах.
Умови закупівлі медичних послуг
Умови надання послуги: амбулаторно.
Підстави надання послуги:
· направлення лікаря з надання ПМД, якого обрано за декларацією про вибір лікаря;
· направлення лікуючого лікаря;
· самозвернення до лікаря-акушера-гінеколога.
Обсяг медичних послуг, який надавач зобов’язується надавати за договором відповідно до медичних потреб пацієнтки (специфікація)
- Динамічне спостереження за перебігом вагітності, що включає контроль стану здоров'я вагітних, повноти проведених обстежень, консультацій, виконання лікувально-профілактичних заходів, розробку та реалізацію індивідуального плану ведення вагітності.
- Проведення необхідних лабораторних досліджень відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я у закладі або на умовах договору, зокрема:
- загально-клінічних, біохімічних та імунохімічних лабораторних досліджень:
- розгорнутий аналіз крові з визначенням кількості тромбоцитів і гематокриту (щонайменше двічі, за показаннями);
- визначення групи крові і резус-фактора (при постановці на облік);
- аналіз крові на наявність антитіл при Rh-негативній належності крові у вагітної (щонайменше двічі, за показаннями);
- біохімічний аналіз крові (загальний білок, аспартатамінотрансфераза (АсАТ), аланінамінотрансфераза (АлАТ), білірубін і його фракції (загальний, прямий, непрямий), креатинін, сечовина, електроліти, феритин крові);
- коагуляційний гемостаз (тромбіновий час, активований частковий (парціальний) тромбопластиновий час (АЧТЧ, АПТЧ), фібриноген, міжнародне нормалізоване відношення (МНВ) та час згортання крові);
- глюкоза в цільній крові або сироватці крові;
- загальний аналіз сечі з обов’язковим визначенням білка (при взятті на облік і при кожному відвідуванні);
- визначення глікозильованого гемоглобіну;
- дослідження функції щитоподібної залози (тиреотропний гормон (ТТГ), тироксин вільний (Т4)) вагітним із симптомами дисфункції щитовидної залози або високим ризиком розвитком такої дисфункції;
- досліджень на інфекції та віруси відповідно до галузевих стандартів:
- визначення поверхневого антигену вірусу гепатиту B (HBsAg), сумарних антитіл до вірусу гепатиту С;
- тестування на ВІЛ;
- серологічне дослідження на сифіліс;
- обстеження на перинатальні інфекції (токсоплазмоз, червоничка, цитомегаловірусна інфекція, герпес тощо);
- бактеріологічне дослідження сечі та інші бактеріологічні дослідження (при постановці на облік, інше за показами);
- мікроскопічних та цитологічних обстежень;
- мікроскопія урогенітального мазка на мікрофлору;
- інших лабораторних досліджень відповідно до галузевих стандартів.
- Організація забору та транспортування біологічного матеріалу для проведення досліджень у закладі охорони здоров’я (ЗОЗ) або в інших надавачів медичних послуг на умовах договору підряду.
- Проведення інструментальних обстежень, зокрема:
- УЗД матково-плодово-плацентарного комплексу з використанням доплерографії;
- трансвагінальна ультразвукова цервікометрія;
- УЗД внутрішніх органів;
- кольпоскопія;
- кардіотокографія (КТГ);
- електрокардіографія (ЕКГ);
- інші інструментальні дослідження відповідно до галузевих стандартів.
- Надання медичної допомоги методами і засобами телемедицини в дистанційний спосіб (телеконсультування/телевідеоконсультування) відповідно до галузевих стандартів та законодавчих актів.
- Проведення пренатального скринінгу: УЗД, забір венозної крові вагітної для дослідження рівнів біохімічних маркерів (хоріонічного гонадотропіну (β-ХГЛ вільний, ХГЛ загальний), асоційованого із вагітністю плазмового протеїну А (PAPP-A); опційно плацентарного фактора росту (PIGF) - для розрахунку індивідуального ризику жінки щодо наявності розповсюдженої хромосомної патології̈ у за допомогою спеціалізованих комп’ютерних програм.
- Визначення та оцінка факторів ризику прееклампсії, проведення профілактичних заходів.
- Скринінг симптомів активної форми туберкульозу з метою своєчасного виявлення, діагностики та лікування туберкульозу.
- Проведення специфічної профілактики резус-сенсибілізації шляхом введення антирезусного D імуноглобуліну.
- Направлення до перинатального консиліуму, сформованого в межах закладу або в іншому закладі, за участю лікаря-генетика, профільних дитячих спеціалістів при виявленні у плода ознак аномалій, вродженої, спадкової патології для уточнення перинатального прогнозу, показань і умов для відповідних втручань.
- Направлення вагітної до мультидисциплінарного консиліуму, сформованого в межах закладу або в іншому закладі, за участю профільних спеціалістів для узгодження плану ведення вагітності та пологів у жінок групи високого ризику.
- Ведення вагітності командою спеціалістів різного профілю (у разі потреби) та проведення комплексу профілактичних заходів, спрямованих на запобігання ускладнень вагітності, післяпологового періоду, екстрагенітальних захворювань.
- Направлення вагітної на комісію, діючу в межах закладу або в іншому закладі, з визначення показань для проведення операції (процедури) штучного переривання вагітності, строк якої становить від 12 до 22 тижнів, за медичними показами.
- Надання невідкладної медичної допомоги вагітним, виклик бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги та надання невідкладної медичної допомоги до її прибуття, визначення подальшої маршрутизації відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
- Постконтактна профілактика інфекцій, що передаються статевим шляхом, у випадку насильства за ознакою статі.
- Підготовка вагітної до пологів і батьківства з наданням їй інформаційної та психологічної підтримки.
- Надання повної інформації вагітним щодо перебігу їх вагітності, особливостей індивідуального плану ведення вагітності та пологів.
- Проведення опитування вагітних за допомогою Единбурзької шкали післяпологової депресії та скерування їх на консультацію у випадку виявлених порушень.
- Направлення вагітної на профілактичні щеплення згідно з чинними галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я.
- Інформування вагітної щодо станів, при яких вона повинна звертатися за медичною допомогою, зокрема, при ознаках початку пологової діяльності, а також інформування про заклади перинатальної допомоги, в яких жінці, залежно від її здоров’я та стану плода, рекомендовано народжувати.
- Охорона здоров’я матерів та новонароджених під час повномасштабної війни Росії проти України із залученням психологів та соціальних служб (за потреби) до медико-психологічного та соціального супроводу вагітності, пологів та післяпологового періоду.
- Охорона здоров’я матерів та новонароджених під час гострої респіраторної хвороби
- COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2: визначення індивідуального графіка спостереження, зокрема, з використанням телемедицини, SMS, телефону та ін.).
- Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини відповідно до нормативно-правових актів.