A A A K K K
людям із порушенням зору
Іллінецька міська лікарня
За здоров'ям - до нас

Терапевтичне відділення

За здоров’ям – до нас

Терапевтичне відділення – один з провідних підрозділів Іллінецької міської лікарні, в якому проводиться лікування пацієнтів з гострою терапевтичною патологією та пацієнтів із загостренням хронічних захворювань. У відділенні наразі працює 2 лікаря, 5 медичних сестер та молодший медичний персонал. Крім того, з серпня 2020 року в підрозділі, яке являється базою інтернатури ВНМУ ім. Пирогова, проходить інтернатуру Наталія Дацишин випускниця Івано-Франківського національного медичного університету. Наталія родом з Львівської області і потрапила до Іллінецької лікарні за рекомендаціями колег та викладачів з університету. Це свідчить про те, що про Іллінецьку громаду та Іллінецьку міську лікарню знають не лише в суміжних територіальних громадах, а й далеко за межами Вінницької області.

До пандемії спричиненої коронавірусною інфекцією COVID-19 найчастіше до терапевтичного відділення звертались пацієнти з хворобами серця (ішемічна та гіпертонічна хвороба, порушення ритму), захворюваннями органів дихання (пневмонії, бронхіти, астми), кишково-шлункового тракту (гепатити, цирози, панкреатит), сечостатевої системи (пієлонефрит, ниркова недостатність), ендокринної системи (цукровий діабет, гіпотиреоз, тиреотоксикоз). Впродовж 5 місяців 2021 року відділення пролікувало 235 хворих. З них 56 пацієнтів з інших територіальних громад Вінницької області: Дашівська - 35, Липовецька - 11, Оратівська 6, Погребище – 2, інші.

Проте, пандемія внесла свої корективи: у лікарів терапевтичного відділення з’явився новий виклик - подолання постковідного синдрому в пацієнтів, які перехворіли на COVID-19. Оскільки у ~ 20% розвивається постковідний синдром, який потребує діагностики та призначення правильного лікування для запобігання подальших ускладнень. Відтак, впродовж березня – травня цього року Іллінецька лікарня стаціонарно пролікувала 201 хворого на COVID-19. Майже третина з них – 65 осіб, це жителі суміжних громад: Липовецької – 46, Погребищенської – 10, Оратів – 5, інші.

Варто додати, що керівництво лікарні не стоїть осторонь потреб терапевтичного відділення, тому для швидкої діагностики серцево-судинних хвороб у червні цього року закладом було придбано мобільний електрокардіограф Юкард-100, який оснащений вбудованою системою миттєвої передачі ЕКГ з терапевтичного відділення Іллінецької міської лікарні до Вінницького обласного центр екстреної медичної допомоги та медичних катастроф.

Надаючи кваліфіковану цілодобову допомогу, в тому числі у нічну пору доби: лабораторні дослідження, рентгенографію та УЗД обстеження, внутрішньом’язові та внутрішньовенні ін’єкції, спостереження молодшим медичним персоналом, а при потребі черговим лікарем, віддані своїй справі медичні працівники терапевтичного відділення докладають максимум зусиль для надання якісної медичної допомоги жителям Іллінецької та інших суміжних громад Вінницької області.

Протягом року у терапевтичному відділенні, яке розраховане на 30 ліжок, лікується в середньому 1200 хворих з Іллінецької, Дашівської, Оратівської, Липовецької та Погребищенської лікарні. Працюють 2 лікаря терапевта з вищою та першою кваліфікаційною категорією, 5 медичних сестер, 5 молодших медичних сестер, старша медична сестра, сестра – господарка і буфетниця. В відділення госпіталізуються хворі направлені сімейними лікарями, лікарями поліклініки та іншими відділеннями. Тут вони проходять обстеження, проводиться діагностика хвороб, призначається лікування. В терапії лікуються хворі з гострими і хронічними захворюваннями органів дихання, серцево – судинної, кишково – шлункової, сечо – статевої та ендокринної систем. Надається допомога хворим з онкозахворюваннями. В відділені встановлений датчик ЕКГ в ДДЦ (м. Вінниця), що допомагає в діагностиці ГІМ, ГКС на ранньому етапі. В терапевтичному відділені хворі консультуються лікарями: хірургом, окулістом, неврологом, гінекологом, направляються на обстеження в обласні заклади.

 

Завідуюча відділенням, лікар вищої кваліфікаційної категорії  

Ящук Зінаїда Сергіївна

 

 

 

 

 

 

 

Старша медична сестра, сестра медична вищої кваліфікаційної категорії

Пилипчук Ірина Михайлівна.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування