Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям.
Умови надання послуги: стаціонарно.
Підстави надання послуги:
● направлення лікаря з надання ПМД, якого обрано за декларацією про вибір лікаря;
● направлення лікуючого лікаря;
● направлення лікаря мобільної паліативної служби;
● переведення з іншого ЗОЗ/клінічного підрозділу ЗОЗ.
Обсяг медичних послуг, який надавач зобов’язується надавати за договором відповідно до медичних потреб пацієнта/пацієнтки (специфікація)
- Оцінка стану пацієнта/пацієнтки та рівня важкості моторних (фізичних) та когнітивних обмежень за шкалою Бартела (Activities of Daily Living (ADL), індексом Карновського, шкалою потреби у наданні паліативної допомоги (Palliative Perfomance Scale, PPS), шкалою оцінки загального стану онкологічного хворого за шкалою ECOG.
- Оцінка соматичного стану пацієнта/пацієнтки та моніторинг порушень функцій життєво важливих органів і систем із метою встановлення коморбідних станів, що впливають на стан пацієнта/пацієнтки.
- Оцінка болю у пацієнтів за спеціалізованими шкалами, запобігання розвитку хронічного больового синдрому.
- Оцінка, корекція та контроль нутриційного статусу.
- Складання плану спостереження пацієнта/пацієнтки, який охоплює фізичні, психологічні, емоційні, соціальні та духовні потреби пацієнта та узгоджені цілі.
- Проведення необхідних лабораторних досліджень, зокрема:
- розгорнутий клінічний аналіз крові;
- глюкоза в цільній крові або сироватці крові;
- загальний аналіз сечі.
- Проведення необхідних інструментальних обстежень, зокрема: електрокардіографії (ЕКГ).
- Надання мультидисциплінарної паліативної допомоги, спрямованої на оптимізацію стану пацієнта, його функціонування та якості життя, таким групам пацієнтів:
- пацієнтам старше 65 років зі значними психічними чи поведінковими розладами, спричиненими психічним захворюванням, віковим органічним ураженням мозку або фізичним станом;
- пацієнтам з комплексними потребами, зумовленими захворюваннями, пов’язаними зі старінням.
- Лікарське спостереження та цілодобовий медсестринський догляд.
- Дотримання права пацієнта/пацієнтки на спільне перебування з членами його/її родини, незалежно від стану пацієнта/пацієнтки до завершення його/її життя.
- Забезпечення пацієнта/пацієнтки харчуванням в умовах стаціонару.
- Забезпечення пацієнта/пацієнтки асистивними і технічними засобами для мобільності на весь період госпіталізації.
- Направлення пацієнта/пацієнтки для отримання стаціонарного лікування та діагностики у відділеннях/ЗОЗ відповідного профілю надання медичної допомоги, зокрема, в умовах інтенсивної терапії (за показаннями). Виклик спеціалістів у лікувальний заклад, в якому пацієнт/пацієнтка проходить паліативне лікування, у разі неможливості його/її транспортування.
- Надання паліативної допомоги методів і засобів телемедицини (телеконсультування/телевідеоконсультування у режимі реального або відкладеного часу, теледіагностики, спостереження у режимі віддаленого моніторингу, телеметрії) разом з обстеженням та із застосуванням інших методів, що не суперечать законодавству.
- Забезпечення лікарськими засобами, зокрема, для забезпечення симптоматичної терапії, постачання яких здійснюється шляхом централізованих закупівель МОЗ, за рахунок інших програм центрального та місцевого бюджетів, а також лікарськими засобами, визначеними Національним переліком основних лікарських засобів, необхідними медичними виробами та витратними матеріалами відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я та медико-технологічних документів.
- Навчання членів родин пацієнта/пацієнтки (законних представників та осіб, які здійснюють догляд) навичкам догляду за особою, яка потребує паліативної допомоги.
- Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної та/або реабілітаційної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини відповідно до нормативно-правових актів.