Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій
Умови надання послуги: стаціонарно.
Підстави надання послуги:
-
- направлення лікаря з надання ПМД, якого обрано за декларацією про вибір лікаря;
- направлення лікуючого лікаря;
- доставлення бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги;
- переведення з іншого ЗОЗ та/або клінічного підрозділу ЗОЗ;
- самозвернення у невідкладному стані.
Вимоги до організації надання послуги:
- Наявність приймального відділення або відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги, обладнаного відповідно до табелю матеріально-технічного оснащення для забезпечення первинного огляду пацієнтів з визначенням їх маршрутизації.
- Наявність відділення/палати інтенсивної терапії, обладнаних відповідно до табеля матеріально-технічного оснащення.
- Забезпечення ліжок кисневими точками для проведення кисневої терапії у відділенні.
- Забезпечення проведення лабораторних досліджень, передбачених специфікаціями надання медичних послуг, у ЗОЗ або на умовах договору.
- Забезпечення проведення інструментальних досліджень відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я та наявного обладнання у ЗОЗ, проведення комп’ютерної томографії та магнітно-резонансна томографія у ЗОЗ або на умовах оренди, підряду та інших умов користування необхідного обладнання.
- Організація забезпечення компонентами та препаратами крові.
- Надання пацієнтам послуг з реабілітації в гострому періоді реабілітації (за відсутності протипоказань) в стаціонарних умовах, складання індивідуального реабілітаційного плану та направлення пацієнтів в інший заклад/підрозділ для отримання реабілітаційної допомоги у післягострому та довготривалому періодах реабілітації.
- Взаємодія з іншими надавачами медичних послуг, зокрема засобами телемедицини, для своєчасного та ефективного надання медичної допомоги пацієнтам.
- Обов’язкове інформування пацієнтів щодо можливості отримання інших необхідних медичних послуг безоплатно за рахунок коштів програми медичних гарантій.
- Інформування пацієнтів щодо можливостей профілактики та лікування, залучення до ухвалення рішень щодо їх здоров'я, узгодження плану лікування з пацієнтами відповідно до їх очікувань та можливостей.
- Забезпечення права пацієнтів, які перебувають на лікуванні у відділенні/палаті інтенсивної терапії, на допуск до нього/неї відвідувачів 24 години на добу в будь- який день тижня згідно з правилами, визначеними чинними нормативно-правовими актами.
- Наявність затверджених у ЗОЗ уніфікованих клінічних протоколів та/або нових клінічних протоколів та клінічних маршрутів пацієнтів надання медичної допомоги для певних нозологічних форм або патологічних станів пацієнтів.
- Наявність плану дій з профілактики інфекцій та інфекційного контролю та стандартних операційних процедур, відповідно до чинного законодавства.
- Наявність плану протиепідемічної готовності / реагування на випадок виявлення особливо небезпечних інфекційних хвороб.
- Наявність внутрішньої системи управління і контролю якості та безпеки медичної діяльності з дотриманням вимог до їх організації і проведення відповідно до чинного законодавства із здійсненням безперервного моніторингу індикаторів оцінки та критеріїв доступності, якості, безпеки надання медичної допомоги за напрямом її надання, ефективного контролю та управління якістю ЗОЗ для забезпечення прав пацієнтів на отримання медичної допомоги необхідного обсягу та належної якості.
- Здійснення закупівлі лікарських засобів, визначених Національним переліком основних лікарських засобів, медичних виробів та витратних матеріалів, необхідних для надання медичної допомоги відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
- Організація ефективного управління запасами лікарських засобів, медичних виробів та витратних матеріалів, закуплених ЗОЗ або отриманих шляхом централізованих закупівель МОЗ. Використання та збереження залишків лікарських засобів та медичних виробів, необхідних для лікування пацієнтів, зокрема, після закінчення дії договору з НСЗУ.
- Дотримання вимог законодавства у сфері протидії насильству, зокрема, виявлення ознак насильства у пацієнтів та повідомлення відповідних служб згідно із затвердженим законодавством.
- Дотримання прав людини надавачем медичних послуг відповідно до рекомендацій Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Конвенції про права осіб з інвалідністю, Конвенції про права дитини та інших міжнародних договорів, ратифікованих Україною.
- Забезпечення проведення консультацій, зокрема телемедичними засобами (телеконсультування у режимі реального часу).
- Забезпечення дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної та/або реабілітаційної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини відповідно до нормативно-правових актів.
Обсяг медичних послуг, який надавач зобов’язується надавати за договором відповідно до медичних потреб пацієнта/пацієнтки (специфікація)
Забезпечення первинного огляду пацієнта/пацієнтки з визначенням його/її маршрутизації.
Проведення лабораторних досліджень, зокрема:
розгорнутий клінічний аналіз крові;
група крові і резус-фактора;
біохімічний аналіз крові (загальний білок, альбумін, глобулін, альфа-амілаза, аспартатамінотрансфераза (АсАТ), аланінамінотрансфераза (АлАТ), білірубін і його фракції (загальний, прямий, непрямий), креатинін, сечовина, сечова кислота, електроліти: калій, хлор, натрій, магній, кальцій; феритин; сироватковий прокальцитонін, тропонін I або Т, високочутливий (hs-cTnI); гамма-глутамінтранспептидаза (ГГТП), лужна фосфатаза, показник антинуклеарних антитіл (АNA)) глікозильований гемоглобін, глюкоза;
ліпідний профіль: тригліцериди, загальний холестерин, ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ), ліпопротеїди високої щільності (ЛПВЩ) в сироватці крові;
ревматологічні та гострофазові показники (ревматоїдний фактор (кількісне визначення), сіалові кислоти, С-реактивний білок (кількісне визначення), антистрептолізин-О (кількісне визначення));
коагуляційний гемостаз (тромбіновий час, активований частковий (парціальний) тромбопластиновий час (АЧТЧ, АПТЧ), фібриноген, міжнародне нормалізоване відношення (МНВ));
глюкоза в цільній крові;
глюкозотолерантний тест;
дослідження спинномозкової рідини;
аналіз сечі загальний;
мікроальбумін у сечі;
кетони (ацетон) сечі;
копрограма;
тестування на сифіліс, гепатити, ВІЛ, SARS-CoV-2, грип;
бактеріологічні дослідження з визначенням патогенної флори, умовно патогенних та облігатних бактерій, а також мікропреципітації на сифіліс, визначення найпростіших та гельмінтів калу, серотипування та чутливість до антибактеріальної терапії;
інші лабораторні дослідження відповідно до галузевих стандартів.
Проведення інструментальних обстежень, зокрема:
електрокардіографія (ЕКГ);
ультразвукові дослідження, зокрема, із проведенням доплерографії;
ендоскопічні дослідження;
рентгенологічні дослідження, зокрема, комп’ютерна томографія (зокрема, з внутрішньовенним контрастуванням);
магнітно-резонансна томографія (зокрема, з внутрішньовенним контрастуванням);
інші інструментальні дослідження відповідно до галузевих стандартів.
Своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування: обов’язкове анестезіологічне забезпечення під час виконання всіх інвазивних діагностичних та інших лікувальних процедур, які цього вимагають, цілодобовий доступ до ненаркотичних та наркотичних знеболювальних засобів.
Надання кисневої підтримки пацієнту/пацієнтці у разі потреби.
Надання медичної допомоги, направленої на полегшення, зняття чи усунення симптомів і проявів захворювання чи іншого порушення життєдіяльності, нормалізація порушених процесів життєдіяльності і одужання, відновлення здоров’я пацієнта/пацієнтки без застосування хірургічних операцій.
Проведення інтенсивної терапії пацієнту/пацієнтці у випадку виникнення у них загрозливих для життя станів.
Проведення консультацій лікарями інших спеціальностей у ЗОЗ або на умовах договору підряду.
Надання пацієнтам послуг з реабілітації в гострому періоді реабілітації (за відсутності протипоказань) в стаціонарних умовах та направлення пацієнта/пацієнтки для отримання реабілітаційної допомоги у післягострому та довготривалому періодах реабілітації.
Надання медичної допомоги вагітним з ускладненим перебігом вагітності та/або екстрагенітальною патологією.
Забезпечення цілодобового лікарського спостереження та медсестринського догляду.
Проведення заходів із профілактики захворювань.
Направлення пацієнта/пацієнтки (за потреби) в інші заклади охорони здоров'я (ЗОЗ)/підрозділи для надання їм спеціалізованої та паліативної медичної допомоги.
Інформування пацієнтів та /або опікунів чи родичів щодо отримання безкоштовних медичних послуг та лікарських засобів в умовах стаціонару.
Забезпечення лікарськими засобами, постачання яких здійснюється шляхом централізованих закупівель МОЗ, за рахунок інших програм центрального та місцевого бюджетів, а також лікарськими засобами, визначеними Національним переліком основних лікарських засобів, необхідними медичними виробами та витратними матеріалами відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я та медико-технологічних документів.
Забезпечення харчуванням в умовах стаціонару.
Забезпечення проведення оцінювання функціонування пацієнта/пацієнтки експертною командою з оцінювання повсякденного функціонування особи, відповідно до Положення про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 р. № 1338.
Забезпечення надання медичної допомоги телемедичними засобами (телеконсультування/телевідеоконсультування у режимі реального або відкладеного часу, теледіагностики, спостереження у режимі віддаленого моніторингу, телеметрії).
Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної та/або реабілітаційної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини відповідно до нормативно-правових актів